Βίντεο | UCL, δημιουργήστε ένα 5-από | Μαμ. Γιουνάιτεντ – PSG 1-2 Εάν η Φιορεντίνα

• League 1: Sepsis Sfântu Gheorghe – UTA Arad, Πέμπτη, 17:30, Digi Sport 1

• Πρωτάθλημα 1: Dinamo – CFR Cluj, Πέμπτη, 20:30, Digi Sport 1

Ο Olivier Giroud, ο επιθετικός της Τσέλσι, ήταν ο “άντρας της βραδιάς” στον αγώνα με τη Σεβίλλη. Ο Γάλλος σημείωσε τέσσερα γκολ στο γκολ των Ανδαλουσιών. Και οι δύο ομάδες προκρίθηκαν πριν από αυτόν τον αγώνα.

• Οι ομάδες προκρίθηκαν μέχρι τώρα στο όγδοο Champions League: Σεβίλλη, Τσέλσι, Μπαρτσελόνα, Γιουβέντους, Μπάγερν Μουντσέν, Λίβερπουλ, Πόρτο, Ντόρτμουντ șι Μάντσεστερ Σίτι.

Ομάδα Ε

Λεπτό 90 + 3: Λήξη του αγώνα!

Λεπτό 72: Krasnodar GOOOAAAL! Οι Ρώσοι ανοίγουν το σκορ μέσω του Μπέργκ.

Λεπτό 46: Το παιχνίδι συνεχίστηκε!

Λεπτό 45: Παύση!

Λεπτό 1: Ξεκινήστε το σφύριγμα!

• Κρασνοντάρ: Safonov – Smolnikov, Martynovich, Kaio, Ramirez – Vilhena, Cabella – Wanderson, Gazinski, Claesson – Berg
  • Ρεν: Salin – Traore, Da Silva, Nyamai, Truffert – Doku, Camavinga, Nzonzi, Silk, Bourigeaud – Hunou

Λεπτό 82: GOOOAAAL Chelsea! Ο Giroud σκοράρει από το πέναλτι.

74 λεπτά: GOOOAAAL – Τσέλσι Ο Giroud σκοράρει ξανά για τους Λονδρέζους.

Λεπτό 54: GOOOAAAL Chelsea! Ο Giroud διαχειρίζεται το “διπλό”.

Λεπτό 7: GOOOAAAL Chelsea! Ο Giroud σκοράρει.

• Σεβίλλη: Vaclik – Navas, Gomez, Diego Carlos, Rekik – Rakitic, Gudelj, Oscar – Vazquez, En Nesyri, Idrissi
  • Τσέλσι: Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Emerson – Kovacic, Jorginho, Hudson-Odoi, Havertz, Pulisic – Giroud

Ομάδα ΣΤ

Λεπτό 66: GOOOAAAL Lazio! Ακινητοποιημένη ισοπαλία από το πέναλτι.

44ο λεπτό: GOOOAAAL Ντόρτμουντ! Ο Γκερέιρο σκοράρει μετά από μια υπέροχη φάση.

• Μπορούσια Ντόρτμουντ: Burki – Piszczek, Akanji, Hummels – Bauza, Bellingham, Delaney, Guerreiro – Reyna, Reus, Hazard
  • Λάτσιο: Reina – Gabarron, Hoedt, Acerbi – Marusic, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Alberto, Fares – Immobile, Correa

Club Brugge – Zenit 3-0

Λεπτό 73: GOOOAAAL – Club Brugge! Οι Βέλγοι οδηγούν το σκορ στο 3-0 μέσω του Lang.

58ο λεπτό: GOOOAAAL – Club Brugge! Ο Vanaken σκοράρει από το πέναλτι.

Λεπτό 33: GOOOAAAL – Club Brugge! Η βαθμολογία της De Ketelaere.

• Club Μπριζ: Mignolet – Lourenco, Mechele, Kossounou, Ricca – Balanta – Dennis, Vanaken, Vormer – Lang, de Ketelaere
  • Zenit: Kerzhakov – Sutormin, Prokhin, Rakitsky, Santos – Erokhin, Barrios, Kuzyayev – Driussi, Azmoun, Malcom

Ομάδα Ζ

READ  Το άγνωστο στολίδι των Κυκλάδων

Λεπτό 68: GOOOAAAL Juventus! Το Morata σκοράρει επίσης.

57 λεπτά: GOOOAAAL – Γιουβέντους! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο κάνει το σκορ 2-0.

Λεπτό 21: GOOOAAAL Juventus! Ο Chiesa άνοιξε το σκορ.

• Γιουβέντους: Szczesny – de Ligt, Bonucci, Alex Sando – Demiral, Bentancur, McKennie, Chiesa – Ramsey – Morata, Ronaldo
  • Δυναμό Κίεβο: Bushchan – Kedziora, Zabarnyi, Popv, Mykolenko – Shepelev, Sydorchuk, Shaparenko – Tsygankov, Verbic, Rodrigues

Λεπτό 27: GOOOAAAL – Βαρκελώνη Ο Dembele σκοράρει από το πέναλτι.

Λεπτό 20: GOOOAAAL – Βαρκελώνη Το Braithwaite προηγείται 2-0.

Λεπτό 14: GOOOAAAL – Βαρκελώνη! Ο Griezmann σκοράρει για τους Καταλανούς.

• Ferencvaros: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister – Isael, Siger, Somalia, Uzuni – Nguen
  • Βαρκελώνη: Neto – Dest, Mingueza, Lenglet – Alba – Pjanic, Busquets – Trincao, Griezmann, Dembele – Braithwaite

Ομάδα Η.

Λεπτό 90 + 4: Λήξη του αγώνα!

90 + 2 λεπτά: GOOOAAAL – Λειψία! Οι Γερμανοί επιστρέφουν στο πλεονέκτημα με την επιτυχία του Sorloth.

Λεπτό 85: GOOOAAAL – Bașakșehir! Ο Kahveci σκοράρει από ένα άμεσο ελεύθερο λάκτισμα Gulacsi έμεινε χωρίς απάντηση.

Λεπτό 72: GOOOAAAL – Bașakșehir! Ο Kahveci διαχειρίζεται το “διπλό”.

Λεπτό 66: GOOOAAAL Λειψία! Ο Dani Olmo παίρνει το όνομά του στον πίνακα αποτελεσμάτων με ένα μικρό κόρνερ.

Λεπτό 45 + 4: Παύση!

Λεπτό 45 + 3: GOOOAAAL – Bașakșehir! Το Kahveci μειώνει τη διαφορά.

43 λεπτά: GOOOAAAL – Λειψία! Ο Mukele σκοράρει με ένα αριστερό πόδι σουτ μέσα από το κουτί.

Μinutul 26: GOOOAAAL Λειψία! Οι Γερμανοί ανοίγουν το σκορ με ένα σουτ από τον Πούλσεν.

• Μπασάχχιρ: Mert Gunok – Rafael, Ponck, Skrtel, Bolingoli – Ifran Can, Berkay, Turuc – Visca, Ba, Gulbrandsen
  • RB Λειψία: Gulacsi – Mukiele, Upamecano, Konate, Angelino – Kampl, Sabitzer – Haidara, Olmo, Forsberg – Poulsen

90 + 1 λεπτό: ΣΤΟΧΟΣ PSG! Ο Neymar διαχειρίζεται το “διπλό” από τη πάσα του Rafinha.

Λεπτό 69: ΣΤΟΧΟΣ PSG! Ο Marquinhos βάζει τους Γάλλους πίσω στο προβάδισμα.

Λεπτό 32: GOOOAAAL – Manchester United! Το Rashford αποκαθιστά την ισότητα.

Λεπτό 6: ΣΤΟΧΟΣ PSG! Ο Neymar ανοίγει το σκορ στο Old Trafford.

• Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles – McTominay, Fred – Rashford, Fernandes, Martial – Cavani
  • PSG: Navas – Florenzi, Marquinhos, Diallo, Kimpembe – Verratti, Pereira, Paredes – Neymar, Kean, Mbappe
READ  Τέσσερις ναυτικοί, συμπεριλαμβανομένου ενός Ρουμάνου, απήχθησαν σε ένα ελληνικό πετρελαιοφόρο στον Κόλπο της Γουινέας - CTnews

UCL, βήμα 5 | Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων και η κατάσταση στην κατάταξη

Τρίτη 1 Δεκεμβρίου

Ομάδα Α

Λεπτό 81: GOOOAAAL Σάλτσμπουργκ! Ο Adeyemi βάζει το όνομά του στον πίνακα αποτελεσμάτων.

78 λεπτά: GOOOAAAL – Lokomotiv! Ο Miranchuk διώχνει την πορεία και κατέληξε σε πέναλτι.

Λεπτό 45 + 3: Παύση!

Λεπτό 41: GOOOAAAL Σάλτσμπουργκ! Ο Μπερίσα διαχειρίζεται το “διπλό”.

28ο λεπτό: GOOOAAAL Σάλτσμπουργκ! Ο Μπερίσα ανοίγει το σκορ στη Μόσχα.

Αρχικές ομάδες:

• Lokomotiv Μόσχα: Guilherme – Zhivoglyadov, Corluka, Cerqueira, Rajkovic – Lisakovich, Magkeev, Lystsov, Rybus – Ze Luis, Eder
  • Σάλτσμπουργκ: Stankovic – Kristensen, Andre Ramalho, Wober, Ulmer – Mwepu, Camara, Junuzovic, Szoboszlai – Berisha, Koita

86ο λεπτό: GOOOAAAL Bayern! Ο Muller αποκατέστησε την ισότητα από το πέναλτι.

45 + 1 λεπτό: Τελικός πρώτου ημιχρόνου!

26ο λεπτό: GOOOAAAL Atletico! Ο Joao Felix ανοίγει το σκορ στο Wanda Metropolitano.

• Ατλέτικο: Oblak – Trippier, Savic, Gimenez, Hermoso – Llorente, Saul, Koke, Carrasco – Correa, Felix
  • Μπάγερν: Nubel – Sarr, Sule, Arrey-Mbi, Hernandez – Martinez, Alaba – Sane, Musiala, Costa – Choupo-Moting

Ομάδα Β

82 λεπτά: GOOOAAAL – Shakhtar! Ο Σολομών κάνει ένα μικρό κόρνερ

57ο λεπτό: GOOOAAAL Shakhtar! Οι οικοδεσπότες ανοίγουν το σκορ μέσω Dentinho, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνα της Ρεάλ.

• Σαχτάρ: Trubin – Dodo, Vitao, Bondar, Matviienko – Kovalenko, Stepanenko – Tete, Marlos, Taison – Moraes
  • Ρεάλ Μαδρίτης: Courtois – Lucas, Varane, Nacho, Mendy – Modric, Kroos, Odegaard – Rodrygo, Benzema, Asensio

Λεπτό 90 + 6: Λήξη του αγώνα!

Λεπτό 76: GOOOAAAL – Gladbach! Το Plea μειώνει τη διαφορά.

Λεπτό 73: GOOOAAAL Inter! Ο Lukaku, που έμεινε εντελώς ελεύθερος στο πλαίσιο, στέλνει από την πρώτη με τη μεγάλη πλευρά στο δίχτυ του τέρματος του αντιπάλου.

Λεπτό 64: GOOOAAAL Inter! Ο Λουκάκου δίνει ξανά στους Ιταλούς το προβάδισμα.

Λεπτό 45 + 2: Τέλος του πρώτου ημιχρόνου!

45 + 1 λεπτό: GOOOAAAL – Μπορούσια! Η Plea σκοράρει με κεφαλιά, αφού έμεινε ελεύθερη στο κουτί από την άμυνα της Inter.

Λεπτό 17: GOOOAAAL Inter! Ο Ντάρμιαν ανοίγει το σκορ με ένα μικρό κόρνερ.

Λεπτό 90 + 5: Τέλος του αγώνα!

Λεπτό 74: GOOOAAAL Μασσαλία! Ο Payet διαχειρίζεται το “διπλό” από μια νέα ποινή.

Λεπτό 55: GOOOAAAL – Μασσαλία! Οι Γάλλοι ισοσταθμίζουν μέσω Payet, ο οποίος μετέτρεψε πέναλτι.

33 λεπτά: GOOOAAAL – Olympiakos! Οι Έλληνες σκορ στο Επιμελητήριο.

• Μασσαλία: Mandanda – Sakai, Caleta-Car, Alvaro, Amavi – Roniger, Kamara, Κουζίνα – Thauvin, Benedetto, Payet
  • Ολυμπιακός: Jose Sa – Rafinha, Semedo, Cisse, Holebas – M’Vila, Camara, Bouchalakis – Fortounis, El Arabi, Vrousai

Ομάδα Δ

58 λεπτά: GOOOAAAL – Λίβερπουλ! Ο Τζόουνς ανοίγει το σκορ στο Άνφιλντ.

• Λίβερπουλ: Kelleher – Williams, Matip, Fabinho, Robertson – Henderson, Wijnaldum, Jones – Jota, Salah, Mane
  • Αϊάς: Onana – Mazraoui, Schuurs, Blind, Tagliafico – Alvarez, Klaassen, Gravenberch – Antony, Tadic, Neres

Αταλάντα – Μίντζιλαντ 1-1

Λεπτό 79: GOOOAAAL – Atalanta! Οι οικοδεσπότες αποκαθιστούν την ισότητα μέσω του Romero.

Λεπτό 14: GOOOL Midtjylland! Η βαθμολογία των Δανών στο Μπέργκαμο μέσω του Scholz.

• Αταλάντα: Sportiello – Djimsiti, Romero, Palomino – Hateboer, Pessina, Freuler, Gosens – Gomez – Muriel, Zapata
  • Κεντρική Γιουτλάνδη: Hansen – Andersson, James, Scholz, Paulinho – Hoegh – Dreyer, Anderson, Onyeka, Mabil – Kaba

Οι αγώνες του UEFA Champions League μπορούν να παρακολουθούνται ζωντανά στα κανάλια Digi Sport και σε ζωντανή μορφή βίντεο στον ιστότοπο digisport.ro.

Ετικέτες: Τσέλσι , Λίβερπουλ , Πόλη του Μάντσεστερ , Ρεάλ Μαδρίτης , μεταξύ , Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ , Μπάγιερν Μονάχου , Μπορούσια Ντόρτμουντ , πρωτάθλημα βίντεο πρωταθλητών , ομάδες πρωταθλητών πρωταθλήματος , αγώνες πρωταθλήματος πρωταθλήματος