Επανάληψη της 1ης ημέρας: Η Ελλάδα ξεπέρασε την Εσθονία στον αγώνα παράτασης, η Buiktunsel έπεσε 29 στη νίκη της Τουρκίας – FIBA ​​U18 European Challengers 2021

Μόναχο (Γερμανία) – Η ημέρα έναρξης των FIBA ​​U18 European Challengers ήταν ένας συνδυασμός θεατρικών διαγωνισμών και απίστευτων ατομικών παραστάσεων, με 30 ομάδες σε δράση σε πέντε πόλεις την Τρίτη.

Παίχθηκαν 3/15 παιχνίδια

Αποτέλεσμα Gameday 1: Η Ισπανία ξεκίνησε δυνατά την εκστρατεία της με νίκη 74-42 επί της Γεωργίας, η οποία περιελάμβανε ένα τέταρτο δεκάλεπτο 18-2. Εν τω μεταξύ, η Σερβία σημείωσε 35 πόντους στην πρώτη περίοδο στο δρόμο προς μια επιτυχία 91–78 εναντίον της Γερμανίας, και η Κροατία ξεκίνησε επίσης το σερί νικών καθώς κέρδισε τη Βόρεια Μακεδονία με 108–77, σημειώνοντας 58 πόντους στη μεσαία περίοδο.

Τελ Αβίβ Challenger:

Αποτέλεσμα Gameday 1: Η Ελλάδα χρειαζόταν ένα επιπλέον διάστημα για μια πρόωρη νίκη. Χρειάστηκε τελικά μια νίκη 85–83 εναντίον της Εσθονίας με έναν συμπλέκτη τρεις από τον Ιωάννη Μαρμιγάκη στην παράταση. Η Γαλλία κέρδισε μια διψήφια νίκη καθώς κέρδισε την Πορτογαλία 78-68, ενώ το Ισραήλ έκανε μια εντυπωσιακή εμφάνιση με 52 πόντους για να νικήσει τη Λιθουανία σε μια επιτυχία 100-71 με τους Ρον Ζίπερ και Νέβο Σόμερφελντ.

READ  Καθώς ο Τζο Μπάιντεν απομακρύνει την Αμερική από την παγκόσμια σκηνή, η Ευρώπη εκτίθεται

Konya Challenger:

Αποτέλεσμα Gameday 1: Υπήρχε χαρά την πρώτη μέρα για τους γηπεδούχους καθώς η Τουρκία κέρδισε 81-74 επί της Πολωνίας και μια τεράστια νίκη 29 πόντων επί του 16χρονου Μπερκ Μπουγιουκτανσέλ. Αλλού, η Ρωσία ξεκίνησε αργά καθώς η Τσεχία κέρδισε 66-48, ενώ η Σλοβενία ​​έκλεισε τη δράση με επιτυχία 84-44 εναντίον της Λετονίας με 19 πόντους από τον πάγκο του Τζάκα Κλομπουκάρ.

Lewis Challenger:

1/3 παιχνίδια που παίχτηκαν

2/6 παιχνίδια που παίχτηκαν

Αποτέλεσμα Gameday 1: Η Βουλγαρία μπήκε στον Όμιλο Δ αφού κέρδισε και τα τέσσερα δεκάλεπτα για να νικήσει την Ουγγαρία με 82-51 και η Ιρλανδία ξεκινά αύριο. Στον Όμιλο Ε, η Σλοβακία σημείωσε έξι πόντους εναντίον της Ουκρανίας, με τον Ματέους Μαλόβετς να σημειώνει 23 πόντους σε νίκη 79-73, ενώ η Ρουμανία ξεκίνησε δυνατά με 54 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, 93–3 εναντίον της Ελβετίας. για 78 νίκες.

Τίρανα Challenger:

Αποτέλεσμα Gameday 1: Το Κοσσυφοπέδιο νίκησε το τουρνουά της Αλβανίας με 85–62, καθώς ο Βίσαρ Ετζούπι προηγήθηκε με υψηλούς αγώνες 28 πόντους. Στον Όμιλο G, το Λουξεμβούργο εκθρόνισε τη Μάλτα σε μια νίκη 97-45, με τρεις παίκτες να σημειώνουν 15+ πόντους, ενώ η Ανδόρα έκανε αρκετά για να νικήσει το Γιβραλτάρ καθώς κέρδισε 62-51.