Η Γαλατασαράι νίκησε τη Λάτσιο με 1-0 στο Γιουρόπα Λιγκ

Κωνσταντινούπολη

Η Γαλατασαράι κέρδισε τη Λάτσιο με 1-0 στον αγώνα του Ομίλου Europa League στις 16 Σεπτεμβρίου.

class = “cf”>

Ο Αλβανός τερματοφύλακας της Λάτσιο, Τόμας Στρακόσα, σημείωσε αυτογκόλ στο 67ο λεπτό στο Αθλητικό Συγκρότημα Αλί Σάι Γεν (Στάδιο Turk Telekom) στην Κωνσταντινούπολη.

Η Γαλατασαράι προηγήθηκε με τρεις βαθμούς, ενώ η Μαρσέιγ τερμάτισε δεύτερη με έναν βαθμό στον Όμιλο Ε.

Οι Λέοντες θα παίξουν τον επόμενο αγώνα του Ομίλου Ε με τη Μασσαλία στο Στάδιο της Μασσαλίας στις 30 Σεπτεμβρίου.

Η Φενέρμπαχτσε χάνει την ευκαιρία να κερδίσει την Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Η Φενέρμπαχτσε αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στον αγώνα του Ομίλου D του Europa League στις 16 Σεπτεμβρίου.

Ο Μεσούτ Οζίλ πέτυχε το πρώτο γκολ για την κίτρινη ομάδα των Καναρίων στο δέκατο λεπτό, αλλά ο Σαμ Λάμερς ισοφάρισε για τη Φρανκφούρτη στο 51ο λεπτό στο γήπεδο της Φρανκφούρτης.

Η Φενέρμπαχτσε έχασε την ευκαιρία να κερδίσει στο 92ο λεπτό, όταν ο Μίργκεμ Μπερίσα σημείωσε το ριμπάουντ από ένα χαμένο πέναλτι για τη Φενέρμπαχτσε, αλλά η απόφαση του Βοηθού Διαιτητή Βίντεο (VAR) ανέτρεψε το γκολ.

Στο άλλο ματς του Ομίλου Δ, ο Ολυμπιακός κέρδισε την Αμβέρσα με 2-1. Ο Ολυμπιακός προηγείται στον βαθμολογικό πίνακα με 3 βαθμούς, ενώ η Φενέρμπαχτσε είναι δεύτερη με έναν βαθμό στον όμιλο Δ.

Τη δεύτερη μέρα του ομίλου, η Φενέρμπαχτσε θα φιλοξενήσει τον Ολυμπιακό Ελλάδας στο Στάδιο ükrü Saraçoğlu στην Κωνσταντινούπολη, ενώ η Αμβέρσα θα φιλοξενήσει τη Φρανκφούρτη στο Bosuilstadion στο Βέλγιο στις 30 Σεπτεμβρίου.