Η Ελλάδα ευτυχώς για να αποφύγει την απώλεια σπιτιού από τη Γεωργία

Η Ελλάδα κέρδισε έναν βαθμό από την επίσκεψη στη Γεωργία στη Θεσσαλονίκη αντί για δύο νίκες, καθώς το αποτέλεσμα 1-1 ήταν ιδιαίτερα θετικό για τους Έλληνες, που έπαιξαν στην Τούμπα την Τετάρτη το βράδυ για τον προκριματικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου 201.

Η Ελλάδα κέρδισε ένα απροσδόκητο πλεονέκτημα 15 λεπτά πριν από τη στιγμή που ένας σταυρός του Δημήτρη Λημνίου από τα δεξιά παγιδεύτηκε στο δίχτυ του από τον Οτάρ Κακαμπάδη, ένα επίτευγμα για το οποίο θα ήταν περήφανος κάθε επιθετικός. Όλοι μετράνε – αλλά ο Γεωργιανός ισοσταθμιστής μετά από λιγότερο από τρία λεπτά.

Δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, ο τερματοφύλακας της Ελλάδας Οδυσσέας Βλαχοδήμος αρνήθηκε τους Γεωργιανούς σε μεγάλες βολές, κάτι που έδειξε την εξαιρετική του ποιότητα. Αυτή ήταν η αντιπαράθεση μεταξύ της Γεωργίας και της πρώτης νίκης της κατά της Ελλάδας.

Η ομάδα του προπονητή John Van’t Ship έχει δύο πόντους από όσα πολλά παιχνίδια, καθώς η ισοπαλία τους στην Ισπανία έχει καταστρέψει τα κέρδη που επιτεύχθηκαν την περασμένη εβδομάδα.

Δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, ο τερματοφύλακας της Ελλάδας Οδυσσέας Βλαχοδήμος έχασε τον Γεωργιανό σε σουτ μεγάλου εύρους, με την εξαιρετική του ποιότητα. Αυτή ήταν η αντιπαράθεση μεταξύ της Γεωργίας και της πρώτης νίκης της κατά της Ελλάδας.

Η ομάδα του προπονητή John Van’t Skipp έχει τόσο πολλά παιχνίδια όσο και δύο αγώνες, καθώς έχουν καταστρέψει τα κέρδη που είχαν την περασμένη εβδομάδα από την ισοπαλία τους στην Ισπανία.