Η Ισπανία ισοπαλία στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου ενάντια στην Ελλάδα

Η Ισπανία κέρδισε τη νίκη στα τελευταία λεπτά για να κερδίσει στη Γεωργία. Φωτογραφία: You Tube

Η Ισπανία ισοπαλία στη Γρανάδα με την Ελλάδα στους προκριματικούς του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Η Ισπανία ξεκίνησε το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022 απόψε (Πέμπτη 25) εναντίον της Ελλάδας εκείνη την εποχή Στάδιο Los Carmenes στη Γρανάδα στην ΑνδαλουσίαΒγήκε απογοητευμένος μετά την ισοπαλία 1-1 στο δεύτερο ματς της ομάδας.

Η πρώτη μεγάλη στιγμή του αγώνα ήρθε όταν ο Ισπανός Dani Olmo, της Λειψίας, χτύπησε το δοκάρι με μακρύ σουτ, αλλά τότε ήταν ο επιθετικός της Ατλέτικο Μαδρίτης, ο Άλβαρο Μοράτα, ο οποίος έπιασε την ανερχόμενη Coca-Cola να το κλωτσήσει στο δίχτυ. Από κοντά και τους πήρε σταθερά υπεύθυνους σε 32 λεπτά.

Ο σημαντικός καπετάνιος της Ισπανίας, Σέργιο Ράμος, αντικαταστάθηκε από τη Ρεάλ Μαδρίτης, ο οποίος είχε πρόσφατα τραυματισμό, αφού πέρασε μια ώρα, και ο άνθρωπος που τον αντικατέστησε, ο Enigo Martinez, ο οποίος αψήφησε τον Έλληνα midfielder Giorgos Masoras, ποινή μακριά.

Ο Αναστάσιος Μπακασέτας ανέβηκε και έριξε από το πέναλτι για να ισοπεδώσει το σκορ, έκπληκτος από την πλευρά του Luis Enrique, ο οποίος, παρά την κατοχή της μπάλας, δεν μπόρεσε να βάλει την μπάλα πέρα ​​από την Ελλάδα, με την Morata να απορρίπτει την καλύτερη ευκαιρία. Όταν κατευθύνεται κατευθείαν προς τον τερματοφύλακα.

Το επόμενο στο Group Two για την Ισπανία είναι ένα ταξίδι στη Γεωργία την Κυριακή.

_______________________________________________________

Σας ευχαριστούμε που αφιερώσατε χρόνο για να διαβάσετε αυτό το άρθρο ειδήσεων “Ισπανική ισοπαλία ενάντια στην Ελλάδα στους προκριματικούς του Παγκοσμίου Κυπέλλου”.

Για περισσότερες καθημερινές ειδήσεις στο ΗΒ, ισπανικές καθημερινές ειδήσεις και παγκόσμιες ειδήσεις, Επισκεφθείτε την αρχική σελίδα του Euro Weekly News.