Η Wollongong Wolves σκοράρει ένα επικό γκολ την τελευταία στιγμή εναντίον του Ολυμπιακού Σίδνεϊ στην τελική ισοπαλία

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Σίδνεϊ πολέμησαν με τους Wollongong Wolves το απόγευμα της Δευτέρας στο μεγάλο Σαββατοκύριακο των γενεθλίων της Βασίλισσας και τελικά έληξαν ισόπαλοι 1-1 στον τελευταίο αγώνα του γύρου 15 της Εθνικής Premier League Ανδρών της NSW.

Οι θεατές μόλις κάθονταν στις θέσεις τους όταν ο Ray O’Donovan σημείωσε ένα γκολ για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Σίδνεϊ μόλις 30 δευτερόλεπτα αργότερα.

Στη συνέχεια, ο Wollongong πέρασε από μια σειρά από χτυπήματα χωρίς τύχη, ξεκινώντας από το 6Το δέκατο Λεπτό όταν ο Leroy Jennings σούταρε από απόσταση, αλλά ο Nicolas Soros το έσωσε καλά.

Ο Ντάρσι Μάντεν σημείωσε την ισοφάριση στο 94ο λεπτό μετά από ένα φάουλ του Νικ Λίτλερ από τα δεξιά πήγε κατευθείαν στην περιοχή του πέναλτι όπου περίμενε και το σουτ της ομάδας του από κοντά ήταν πολύ καυτό και ο πάγκος της Γουλβερχάμπτον πήδηξε από χαρά.

12 Ιουνίου: Ένας αγώνας ανδρών NSWNPL μεταξύ Blacktown City FC και APIA Leichhardt στο Blacktown City Sports Center (Φωτογραφίες: Damian Briggs/Speedmedia)

Μετά τον αγώνα, ο προπονητής των Ολυμπιακών Αγώνων του Σίδνεϊ, Άντε Τζούριτς, βγήκε από ένα πολύ ήσυχο αποδυτήριο, αλλά είχε πολλά θετικά πράγματα να πει για την ομάδα του.

«Είμαστε λίγο πίσω, αλλά έχουμε μεγάλες προσδοκίες και εξακολουθεί να είναι ένα καλό αποτέλεσμα απέναντι σε μια καλή ομάδα», είπε ο Juric.

«Πολλές από τις ευκαιρίες τους στο πρώτο ημίχρονο ήταν 20-25 μέτρα, επομένως δεν ήταν κοντά και νομίζω ότι είχαμε τις καλύτερες ευκαιρίες.

Ο ομόλογός του Wollongong Wolves, Luke Wilkshire, ήταν ευχαριστημένος με την ισοπαλία και μπορεί να ξεκουράστηκε λίγο επίσης.

«Είναι απογοητευτικό που δεχθήκαμε ένα γκολ μετά από 40 δευτερόλεπτα, αλλά σκέφτηκα ότι το πρώτο ημίχρονο ήταν ένα από τα δύο καλύτερα που παίξαμε», είπε.

“Είχαμε τις ευκαιρίες μας και σίγουρα αξίζαμε τουλάχιστον έναν βαθμό απόψε. Ο χαρακτήρας μας είναι υπέροχος και απόψε έδειξε πώς συνεχίσαμε και πήραμε αυτόν τον βαθμό στο τέλος.”

READ  Ο Shapovalov αποκλείστηκε νωρίς από το Open της Στουτγάρδης, χάνοντας από την 61η θέση Ooty