Μια επική έκπληξη για το Μονακό, 3-2 Paris Saint-Germain (δείτε το βίντεο)

Η Kylian Pape την χτύπησε ξανά, με δύο γκολ που τον έβαλαν στην πέμπτη θέση μεταξύ των σκόρερ όλων των εποχών στο Παρίσι Saint-Germain, αλλά Μονακό Τον τιμώρησε και συνέχισε την σούπερ έκπληξη με τον Φάμπρεγας στον τελικό (3-2).

Όπου το βρήκε, ήθελε να της υπενθυμίσει τι είχε και τι είχε χάσει. ο Kylian Pappe Έχει σημειώσει πέντε γκολ σε έξι αγώνες εναντίον του Μονακό από την αναχώρησή του τη Δευτέρα. Paris Saint Germain.

Ενάντια στην ομάδα του Νίκο Κόβατς Έφτασε στο 100%, και σημείωσε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (7 σε 7 αγώνες), φτάνοντας 99 γκολ και ανέβηκε στην πέμπτη θέση μεταξύ των κορυφαίων σκόρερ όλων των εποχών. Όλα έδειξαν ότι η δική του συνεισφορά ήταν αρκετή για να διπλασιαστεί. Ωστόσο, το Μονακό αποφάσισε να ανταποδώσει και να εκδικηθεί.

Με ανώτερη γενική εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, και αντίδοτο για το Γάλλο αστέρι Κέβιν Φολάντ (Επίσης δύο γκολ), η ομάδα του Πριγκηπάτου έκανε την τελική επιστροφή χάρη σε ένα πέναλτι από τον Cesc Fabregas στο 84ο λεπτό, δευτερόλεπτα μετά την αποβολή του Diallo με κόκκινη κάρτα και επισκίασε τη νέα μαγευτική εμφάνιση των «εντέρων» του, ανεβαίνοντας στη δεύτερη και -4 από την ομάδα του Thomas Tuchel !

σημερινά νέα:

WAGS BATTLE: Η σύζυγος του Vardy απαλλάχθηκε από τους ισχυρισμούς της Rooney για διαρροή