Οι Μάγοι συναντούν τον Χορν στο Twin Bill Πέμπτη | Ειδήσεις, αθλητικά, θέσεις εργασίας

Ο Ryan Ladika / MDN Trent Greek έκανε την κλήση κατά τη διάρκεια της απώλειας στοιχήματος στο πρώτο ημίχρονο της τελικής απώλειας 7-4 οκτώ παιχνιδιών του Minot High.

Η ομάδα του μπέιζμπολ Minot High Magics έψαχνε να χτίσει την τελευταία τηλεφωνική γραμμή της Πέμπτης το απόγευμα, αλλά οι Μάγοι έχασαν τον πρώτο τους αγώνα με διπλή κεφαλίδα επισκέπτοντας το Bismarck Century Patriots στο Corbett Field.

Οι Μάγοι, αφού κέρδισαν πέντε από τους έξι τελευταίους αγώνες του στους αγώνες της ημέρας, κέρδισαν νωρίς την ορμή εναντίον του Century και κέρδισαν το πρώτο μισό του πρώτου ανταγωνισμού με τον RBI διπλασιάζοντας τη ρακέτα του Braedon McCarty στη σειρά οκτώ-pit εναντίον της Morgan. Ο Νίγκαρντ που έκανε νωρίτερα μια σόλο βόλτα.

Ο Hunter Ruzicka προχώρησε στο τρίτο inning με ένα τραγούδι και σημείωσε ένα γκολ στο flyby McCarty για να θυσιάσει στο σωστό πεδίο και ο Tyler Budeau ήρθε στο Wilde Stadium αργότερα στο παιχνίδι για να προσθέσει το τρίτο σκορ του Minot στο παιχνίδι.

Το πλήρωμα του Horn of Magi πραγματοποίησε έναν ακόμη γύρο για το υπόλοιπο του διαγωνισμού, μια ελληνική fly fly από την Trent για να σκοράρει τον Chase Burke στην έβδομη περίοδο, ενώ μαζεύτηκαν για τέσσερις πίστες στους μεσαίους γύρους για να στείλουν το παιχνίδι σε ένα επιπλέον όγδοο πλαίσιο.

Ο Caleb Ring ξεκίνησε στην όγδοη θέση και επέτρεψε στους πρώτους τέσσερις παίκτες να φτάσουν πριν τραβηχτούν υπέρ του Έλληνα. Οι παίκτες των Patriots δεν ηρεμήθηκαν, οπότε τελικά χρησιμοποίησαν τρία singles και περπάτησαν ένα έως τρία τρεξίματα στον όγδοο αγώνα για να πάρουν τον πρώτο αγώνα με τελικό σκορ 7-4.

READ  Σόφια - Ελληνικές εκκλησίες ανακοινώνουν πένθος για την πρώτη προσευχή στην Αγία Σοφία - World News - UNIAN

Οι Μάγοι επέστρεψαν οκτώ τρεξίματα στους τρεις πρώτους γύρους του δεύτερου ημιχρόνου, οδηγώντας 8-6 στο τέταρτο παιχνίδι την ώρα της εκτύπωσης. Πέντε παίκτες σημείωσαν τουλάχιστον ένα χτύπημα στα πρώτα τρία καρέ, με τον McCarty και τον Landon Halseth να παίρνουν ο καθένας δύο χτυπήματα με πέντε κοινά κουπί. Για πλήρη αποτελέσματα, ανατρέξτε στο πλαίσιο πόντων στην έκδοση Σαββατοκύριακου του Minot Daily News.