Ο Karol ¦widerski απολαμβάνει στο εξωτερικό. Ο Πολωνός ανταγωνίζεται τον Carlitos Football

Ο Karol Świderski ξεκίνησε τη νέα σεζόν του ελληνικού πρωταθλήματος με ιπτάμενα χρώματα. Ο 23χρονος έχει τέσσερα γκολ μετά από έξι γύρους (ο δεύτερος καλύτερος σκόρερ), παρά το ότι πέρασε μόνο 265 λεπτά στο γήπεδο. Ο πρώην παίκτης της Jagiellonia Białystok ξεκίνησε μόνο τρεις αγώνες στη βασική ομάδα του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης, και στους υπόλοιπους εμφανίστηκε ως αναπληρωτής. Η εξαιρετική φόρμα του Iderswiderski παρατηρήθηκε από τους διοργανωτές του τουρνουά εκεί.

Παρακολουθήστε τα γυρίσματα
Gikiewicz: Ο Gumny παίρνει μια κλήση, όχι ένα παιχνίδι. Γιατί δεν πρέπει να το πάρω;

Ο παγκόσμιος πρωταθλητής υποφέρει από τον Griezmann. “Χρειάζεται πάρα πολύ καιρό. Πρέπει να φύγεις.”

Ο Iderswiderski αγωνίζεται για τον τίτλο ποδοσφαίρου του Οκτωβρίου στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ο αντίπαλός του είναι ο Carlitos

Ο Πολωνός προτάθηκε για το βραβείο για τον καλύτερο ποδοσφαιριστή τον Οκτώβριο στο ελληνικό πρωτάθλημα. Μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτο το μερος. Υπάρχουν λιγότερες από επτά ημέρες μέχρι το τέλος της ψηφοφορίας. Ο επίσημος λογαριασμός ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη ανέφερε το δημοψήφισμα στα κοινωνικά μέσα. – Ο Karol Świderski είναι υποψήφιος για την Superliga Player of the Month. Ψηφίστε σε αυτήν την πύλη: vote.slgr.gr – Twitter ΠΑΟΚ.

Είναι ενδιαφέρον ότι ένας από τους αντιπάλους του Świderski για τον τίτλο του MVP του μήνα είναι ο Carlitos Lopez, επί του παρόντος παίκτης του Παναθηναϊκού, και πρώην παίκτης της Wisła Kraków (στην σεζόν 2017/18) και της Legia Warszawa (από τον Ιούλιο του 2018 έως τον Σεπτέμβριο του 2019). Ο Ισπανός έχει τέσσερα γκολ, από οκτώ αγώνες προς τιμήν του.

“Ο Świderski θα μπορούσε να γίνει ένας από τους καλύτερους επιθετικούς στην Ευρώπη”

Στις αρχές Οκτωβρίου, ο Świderski είχε τεράστιο βάρος στην ήττα του OFI Kreta με 3: 0. Ο Πολωνός εμφανίστηκε στο γήπεδο μόνο στο 81ο λεπτό και χρειάστηκαν μόνο τρία λεπτά για να νικήσει τον τερματοφύλακα του αντιπάλου δύο φορές. Ο νεαρός Πολωνός εκπρόσωπος σημείωσε το πρώτο γκολ στο 89ο λεπτό μετά από ένα κόρνερ. Σε πρόσθετο χρόνο Παιχνίδια Ο επιθετικός έθεσε το σκορ στο 3: 0 με ένα όμορφο σουτ μεγάλης απόστασης.

READ  "Ξεκινώντας από το μηδέν": Οι πρόσφυγες στην Ελλάδα δημιουργούν νέες θέσεις εργασίας | Ειδήσεις για τους πρόσφυγες

– Ο Świderski θα μπορούσε να γίνει ένας από τους καλύτερους επιθετικούς στην Ευρώπη. Νομίζω ότι δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάμε ότι ένας 23χρονος ποδοσφαιριστής χρειάζεται υπομονή. Πρέπει να δώσουμε στον Karol χρόνο για να δείξει τις πραγματικές του δυνατότητες – είπε μετά τον αγώνα ο προπονητής της ομάδας, Abel Ferreira.

Jerzy Brzęczek κατά τη διάρκεια του τελευταίου προκριματικού αγώνα Euro 2020 Πολωνία - ΣλοβενίαΟι ακατανόητες αποφάσεις του Jerzy Brzęczek. Το προσωπικό αποδυναμώθηκε μετά από αίτημά τους

Ο 23χρονος επιθετικός προσχώρησε στον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης το 2019 και ήδη στην πρώτη σεζόν γιόρτασε τη νίκη του στο ελληνικό πρωτάθλημα και στο εθνικό κύπελλο. Μέχρι στιγμής, ο Karol Świderski έχει παίξει 65 αγώνες για τον ελληνικό σύλλογο, σημείωσε 24 γκολ και κατέγραψε τρεις ασίστ.

Μετά από επτά γύρους, ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης είναι η 3η θέση στο ελληνικό πρωτάθλημα με 15 πόντους και έναν βαθμό πίσω από το δεύτερο Αρισού Θεσσαλονίκης και τον πρώτο Ολυμπιακό Πειραιά.