Ο Messi στο διπλό ως Barsa Bag Copa del Rey

Ισπανία

Βαρκελώνη Αφού κέρδισαν το δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας, κέρδισαν τον 31ο τίτλο Copa del Rey και κέρδισαν 4-0. Αθλητικό Μπιλμπάο Στο στάδιο La Cartuja της Σεβίλλης.

Η ομάδα του Ronald Koeman κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο με 84 τοις εκατό, αλλά δεν μπορούσε να επιτύχει επιτυχία μέχρι το 60ο λεπτό στη Σεβίλλη.

Ο Antoine Griezmann φιλοξένησε τον Φράνκι ντε Τζονγκ σε χαμηλό σταυρό για να βάλει τη Μπαρτσελάκι προτού προχωρήσει στο σκορ 3 λεπτά αργότερα.

Ο πλοίαρχος Lionel Messi μπήκε στη δράση όταν ξεκίνησε μια θαυμάσια κίνηση της ομάδας στο 68ο λεπτό και διπλασίασε τον αριθμό του με το τέταρτο της Βαρκελώνης στο δεύτερο λεπτό των 12 δευτερολέπτων.

Ο Griezmann σημείωσε το πέμπτο γκολ, αργά για τον Komen, καθώς ο Komen ανέβασε το πρώτο του τρόπαιο ως αφεντικό της Barca.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα του Μπιλμπάο από την Coppe del Rey σε δεκαπενθήμερο μετά την ήττα της από την Real Sosidad για το αναβληθέν 2020 στις 3 Απριλίου.

Γερμανία

Μπάγιερν Μονάχου Κέρδισε μια σκληρή νίκη 3-2 μετά την υπέρβαση του Παρισιού Saint Germain στους προημιτελικούς του Champions League Βόλφσμπουργκ.

Ο Jamal Musiala σκόραρε στο 15ο λεπτό για να διπλασιάσει το σκορ του εννέα λεπτά πριν ο Erik Maxim Choupo-Motting εκμεταλλευτεί ένα λάθος Koen Castiel.

Ο Wout Weghorst επέστρεψε μία φορά για την γηπεδούχο, προτού η Moussia βρει το δίχτυ για δεύτερη φορά λίγο πριν από το ημίχρονο με μια επικεφαλίδα βρόχου.

Το βόλεϊ του Maximilian Philippe μείωσε το έλλειμμα, αλλά το Βόλφσμπουργκ δεν μπόρεσε να ισοσταθμίσει καθώς η Μπάγερν πήρε 7 βαθμούς στην κορυφή.

READ  Διακοπή μεταφορών με νέο εργατικό νομοσχέδιο λόγω απεργίας συνδικάτων στην Ελλάδα

Eintrach Φρανκφούρτη Έχασε την ευκαιρία να ανέβει στην τρίτη θέση μετά από 4-0 Μπορούσια Μενχενγκλάντμπαχ.

Ο Matthias Gaynor έθεσε τους οικοδεσπότες στο πρώτο ημίχρονο, με τους Jothus Hoffmann, Remy Bensbany και Hanes Wolf να κερδίζουν έντονα για να ενισχύσουν τις ευρωπαϊκές φιλοδοξίες τους στο έβδομο.

Σάλκε Μετά την αντιπροσωπεία της Μπουντεσλίγκα έχασε 4-0 με περιθώριο 13 πόντων Φράιμπουργκ.

Τα πέναλτι των Lucas Holler και Roland Salai νίκησαν τον Φράιμπουργκ 2-0 πριν ο δεύτερος στηρίγματος του Christian Gunter σημείωσε τρεις πόντους.

Μπάγερ Λεβερκούζεν Ανεβείτε στην πέμπτη θέση μετά από 3-0 επιτυχία ενάντια στη σύγκρουση Αρωμα Χάρη στο βραχίονα του Λεον Μπέιλι και το χτύπημα του Ντίβι.

Ένωση Βερολίνου Μετά τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου των Gricha Promal και Petar Musa, το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο έχει την ευκαιρία την επόμενη σεζόν, κερδίζοντας το εντός έδρας 2-1 Στουτγκάρδη, Ποιος απάντησε μέσω του Philip Forster. Το Άουγκσμπουργκ και η Αρμενία Μπέφελντ έπαιξαν χωρίς ισοπαλία.

Ιταλία

Κάλιαρι Σημείωσε δύο γκολ σε χρόνο διακοπής για να αποτρέψει μια βασική νίκη 4-3 εναντίον συναδέλφων αγωνιστών Πάρμα Στη Serie A.

Ο Giuseppe Pezzella και ο Juraj Kucka πήραν την Πάρμα με 2-0, αλλά ο Leonardo Pavoletti μείωσε το έλλειμμα λίγο πριν από το ημίχρονο.

Ο Ντένις Μαν αποκατέστησε το μαξιλάρι δύο στόχων λίγο πριν από το σημάδι της ώρας, μόνο για να τον ξανακάνει ο Ραζβάν Μαρίν για το Κάλιαρι.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι ήταν έτοιμοι να κάνουν το άλμα από τους αντιπάλους τους, ισοφάρισαν στο πρώτο λεπτό του επιπλέον χρόνου μέσω του Γκάστον Περέιρο, ο Αλμπέρτο ​​Σέρι ισχυρίστηκε τη νίκη τρία λεπτά αργότερα για να σκοράρει, κάτι που τους δίνει δύο πλεονεκτήματα ασφάλειας.

READ  Οι Βρετανοί μαθητές παίζουν ένα παιχνίδι βασισμένο στην αρχαία Ελλάδα για να κατανοήσουν την πολιτική.

Κελάρι πλευρά Κρότο Έχασε τη 12η ήττα του σε 13 αγώνες πρωταθλήματος και την τέταρτη διαδοχή, στα χέρια 10 ατόμων Ουντινέζε.

Ο Rodrigo de Paul άνοιξε το σκορ για τον Ουντινέζε, αλλά η Πένυ έπεσε από το πέναλτι στο 68ο λεπτό.

Ο De Paul σημείωσε το νικητή του αγώνα έξι λεπτά αργότερα, προτού ο αρχηγός του Udinese εμφανιστεί μια ευθεία κόκκινη κάρτα για ένα επικίνδυνο υψηλό πόδι σε χρόνο διακοπής.

Σουσουόλο Ήρθε από πίσω για να κερδίσει 3-1 στο σπίτι. Φιορεντίνα.

Ο Giacomo Bonavantura έβαλε τα ρούχα της Φλωρεντίας μπροστά, αλλά ο Ντομίνικο Μπαρντί στηρίχθηκε στο μισό λεπτό των τριών δευτερολέπτων, γύρισε τον αγώνα υπέρ του Σασουόλο, με τον Μάξιμ Λόπεζ να προσθέτει λάμψη στη βαθμολογία.

Σαμπντόρια Κέρδισε επίσης 3-1 Βερόνα Ελλάς.

Ο Darko Lajovich έθεσε τη Βερόνα μπροστά, αλλά ο Jakob Janko, μια ποινή Manolo Gabbiadini και ο Morton Thorsby κατέλαβαν τη νίκη του πρώτου πρωταθλήματος του Samp σε τρία παιχνίδια.

Γαλλία

Μασσαλία Ο αμυντικός Pol Lirola σκόραρε έναν νικητή για τη διακοπή του χρόνου για να κρατήσει την ομάδα του στο σπίτι τους για μια πολύ αναγκαία νίκη 3-2. Λοριάν.

Ο Terrimas Mophie πήρε το προβάδισμα στο ημίχρονο για τον Lorient, αλλά η Μασσαλία σημείωσε το πρώτο γκολ για τον σύλλογο μέσω των Dimitri Pennett και Lyrola.

Ο Mophie ισοφάρισε με 20 λεπτά που απομένουν και κοίταξε να μοιράζεται τα λάφυρα μέχρι ο Lirola να σπαταλήσει χρόνο για να εξασφαλίσει μια τελευταία νίκη-ναι στο πρώτο λεπτό της διακοπής.

Βροχή Κέρδισε τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες Λιγκ 1 μετά από νίκη 3-0. Θυμωμένος.

READ  Η Ελλάδα θα γίνει μέλος της Αραβικής Ένωσης

Ο Jeremy Doku, ο Martin Terrier και ο Sehore Guiraci σημείωσαν ο καθένας γκολ για το εντυπωσιακό Rain στο Stade Raymond Copa.