Παναθηναϊκός-Μπάγερν 76-83: Αμυντική, ανάκαμψη, ανάσα! | Νέα

Έψαχνε για νίκη … μια αντίδραση που βρήκε εναντίον του Al Mumtaz φέτος, Μπάγερν!

Μια ομάδα που έδειξε ότι δεν τα παρατήρησε ποτέ, ακόμη και όταν φαινόταν να παγιδεύτηκε από την κλειστοφοβική άμυνα τους στο πρώτο ημίχρονο Παναθηναϊκός. Αλλά σε αυτό το ματς δεν είχαν κανένα γκολ Γιώργος Βοφόρας Και οι παίκτες του κάνουν τα ίδια λάθη έως ότου η νίκη γλιστρήσει από τα χέρια τους.

Με Νίντοβιτς Και το Παπαπέτρου Για να αναλάβετε δράση τα τελευταία δέκα λεπτά, Παπαγιάνη Για να προσθέσετε πολύ ωραία εμφάνιση στα στοιχεία του Χάουαρντ Άγιος Ρος Για να είναι παντού και να κάνει τα πάντα, οι “Πράσινοι” έκαναν μια ανάσα ζωής “έως” 3-6 στη σειρά.

Ο Triumph αλλάζει την ψυχή του «Πράσινου» υπό το πρίσμα … «Devil’s Week» καθώς ακολουθεί τον αναβληθέντα αγώνα με Villeurbanne σε ένα ΓαλλίαΕνώ υπάρχει ένας αγώνας (ένας ακόμη) εκτός έδρας εναντίον Αρμάνι Μιλάνο.

Αν δεν υπάρχει τίποτα άλλο, το αντικείμενο θα κρατήσει ας Από αυτόν τον αγώνα είναι η αμυντική αντίδραση που έλαβε η ομάδα του μετά τους δύο αγώνες στην Ισπανία και τους 90+ πόντους που δέχτηκαν και στα δύο παιχνίδια. Βαλένθια Και το Βασονία

ο αγώνας

αν και Μπάγερν Προσπάθησα να τον εκπλήξω Παναθηναϊκός Μετά το προβάδισμα 5-10 στα πρώτα πέντε λεπτά, αλλά η συνέχεια οφειλόταν στους “Πράσινους” που άρχισαν να ρίχνουν αμυντικά σεμινάρια. Πιέζοντας σε όλο το γήπεδο και ειδικά στο “ρίξιμο” της μπάλας, κατάφεραν να δημιουργήσουν μια σειρά 13-0 (!!) και να αλλάξουν δραστικά την εικόνα του αγώνα. Ήταν μπροστά με 18-10 αλλά είχαν τρία σουτ Μπάλντγουιν Αντιπροσώπευαν 18-13 του τριμήνου. Μια περίοδος κατά την οποία η Μπάγερν σημείωσε μόνο δύο γκολ μέσα σε ένα παιδί (1/6 των δύο πόντων, 1/4 των τριών πόντων) και 8/8 σουτ!

READ  Κατασκευασμένοι στην Ελλάδα δορυφόροι: Η ελληνική εταιρεία που κατασκευάζει δορυφόρους με την Airbus

Μπήκε δυνατά στον εαυτό του Παναθηναϊκός Και στη δεύτερη περίοδο, ειδικά στην άμυνα! Με ένα νέο τρέξιμο 8-0, ο δείκτης σκορ έφτασε το +13 (26-13) σε 12 λεπτά, με Άγιος Ρος Και το Νίντοβιτς Για να κλέψει τα πορτοφόλια των παικτών του Μπάγερν Και το Παπαγιάνη Για να γιορτάσουμε τα νυχτερίδες! Στην πραγματικότητα, παρέμεινε +13 μέχρι το 16ο λεπτό (35-22) αλλά από τότε η ίδια ενέργεια χάθηκε και οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι.

ο Λουτσιί (12 πόντοι, 2 / 2s, 1 / 2s, 5 / 5s στο πρώτο ημίχρονο) ήταν “όλα τα χρήματα” για Μπάγερν Εκείνη την εποχή και μαζί του Μπάλντγουιν (8p. Στο πρώτο ημίχρονο) οδήγησε την ομάδα τους σε 18-5 μονά (!) Τα οποία μειώθηκαν σε 40-35 ένα λεπτό πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Όμως, οι “Πράσινοι” βρήκαν τέσσερα σημεία χωρίς απάντηση και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στα 44-35. ο Παναθηναϊκός Σε αυτήν την περίοδο το 11/22 ήταν δύο πόντοι (50%), 5/11 τρεις πόντοι (45%), 7/8 βολές (87%), μια εξαιρετική δόμηση με 12-5 ασίστ ενάντια ΜπάγερνΠερισσότερα ριμπάουντ (14-12) και σχεδόν τα μισά από τα σφάλματα (6-11). Επιπλέον, και οι δέκα παίκτες χρησιμοποιούνται από Γεώργιος ας.

Από μια στιγμή Μπάγερν Κατάφερε να κάνει μια επιστροφή από -13 από τη δεύτερη περίοδο, και διαπίστωσε ότι η ψυχολογία και η ενέργεια στην άμυνα για να μείνει κοντά στο σκορ κατά το τρίτο τρίμηνο. αν και Παναθηναϊκός Με τα νύχια και τα δόντια προσπάθησαν να κρατήσουν τη διαφορά κοντά στους 10 πόντους (53-44 σε 27 λεπτά), αλλά μόλις οι φιλοξενούμενοι πήραν τα επιπλέον πλάνα των 22, βρήκαν την ευκαιρία να «κόψουν» τη διαφορά από τη γραμμή φιλανθρωπίας και να φτάσουν στο -4 (56-52) 30 λεπτά πριν ( 60-54).

READ  Κωνσταντίνος Βρωμίδης: Ο Ελληνο-Ιταλός Καλλιτέχνης που ζωγράφισε την πρωτεύουσα των ΗΠΑ

Κατά την τελευταία περίοδο άντρες Μπάγερν Προσπάθησε να παραμείνει το ίδιο στο παιχνίδι μέχρι να φτάσει στο -3 (62-59) μετά από πέντε συνεχόμενους πόντους φερμουάρ παντελόνι Μετά από 62-54 από 31 ‘. ο Άγιος Ρος Ήταν εξαιρετικός και ο καλύτερος παίκτης στο “Πράσινοι” αλλά και πάλι Μπάγερν Είχε τις “απαντήσεις” τη σωστή στιγμή και δεν του επιτρέπεται Παναθηναϊκός Να ξεφύγουν.

Στην πραγματικότητα, για πρώτη φορά έπεσε στο καλάθι (72-70 με 37 ‘) αλλά με τρεις πόντους Νίντοβιτς Έδωσε μια πραγματική ανάσα στην ομάδα του (75-70) επειδή τα πράγματα θα μπορούσαν να αναπτυχθούν εντελώς διαφορετικά στο παιχνίδι. Ο ίδιος έστειλε τον δείκτη σκορ πίσω στο +7 (77-70) δύο λεπτά πριν από το τέλος, παρέχοντας ένα μαξιλάρι … ασφάλεια για τους “Πράσινους”. Στην πραγματικότητα, η διαφορά έφτασε στο +9 (79-70) και παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων, ο Παναθηναϊκός σημείωσε την τρίτη νίκη της στην Ευρωλίγκα φέτος.

Κέρδισε ΓιατίΟ Παναθηναϊκός ήταν εξαιρετικός στα αμυντικά του καθήκοντα για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ενώ οι περίοδοι “deathmatch” ήταν πολύ λιγότερες. Επιπλέον, είχε καλές συμπεριφορές σε αυτόν τον αγώνα (21-12 ασίστ) και παρέμεινε στο νούμερο ένα φάουλ (9) ενώ είχε καλό γενεαλογικό στα παιδιά (22/39 δύο πόντους, 10/26 τρεις πόντους). Ταυτόχρονα, αντέδρασε χωρίς να αποσπά την προσοχή από την επιστροφή του Μπάγερν στον αγώνα.

Κάνοντας τη διαφορά: Ο Howard Sand Ross τα έκανε όλα και ήταν παντού στον αγώνα! Είχε 14 πόντους με 2/2 2 πόντους, 3/6 τρεις πόντους, 1/2 σουτ, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα και μόνο 2 λάθη στο 33:48 της συμμετοχής.

Αόρατοι ήρωες: Ο Παπαγιάννης ήταν ο πρώτος δρομέας για την «πλήρη» ύπαρξή του για έναν άλλο αγώνα, αλλά από τη στιγμή που ο Nedovic (17p., 6as.) Και ο Papapetrou (12p, 4, 3as.) Τελικά «μίλησαν», ο τίτλος ανήκει σε αυτόν!

READ  Η Κεφαλονιά αναδείχθηκε ένας από τους καλύτερους ευρωπαϊκούς προορισμούς για το 2021

Πέρασε και δεν άγγιξε: Ο Μάλκολμ Τόμας πρέπει να έχει κατοικήσει στο … Μόναχο και ποτέ να μην περπατήσει στην Οάκα.

Το βασικό σημείο: Η σειρά 7-0 του Παναθηναϊκού και η αντίδραση που έδειξε όταν ο Μπάγερν έπεσε στο 72-70 στις 03:30 πριν από το τέλος του αγώνα. Πέντε βαθμοί για τον Λίντοβιτς και ένα κρίσιμο καλάθι από τον Παπαπέτρου ανέβασε το “Πράσινοι” στο +9 (79-70) στις 01:10, με αποτέλεσμα να “πέρασαν” τη νίκη.

Στάδιο αγώνα: Ο Παπαγιάννης έκανε πολλά καρφιά, αλλά αυτό μετά από ένα πέρασμα Bentel ήταν το καλύτερο καθώς πήδηξε τόσο ψηλά για να πιάσει και να κλειδώσει την μπάλα!

Τι ρίχνουν: Η αδυναμία του Παναθηναϊκού στη ρακέτα του έδωσε στο Μπάγερν 8 επιθετικά ριμπάουντ, καθώς και τις λανθασμένες επιλογές στο τρίτο ημίχρονο που οδήγησαν τους επισκέπτες να μπουν στον αγώνα. Αντίστοιχα, η γερμανική ομάδα έχει 16 φάουλ και 20 λανθασμένες ρίψεις.

Τα δέκα λεπτά: 18-13, 44-35, 60-54, 83-76