Ρέιντζερς 1-2 Τότεναμ: Ο Χάρι Κέιν σημειώνει ένα γρήγορο διπλό για να κερδίσει την επόμενη προετοιμασία επί της Ibrox | ποδοσφαιρικά νέα

Ο Χάρι Κέιν σημείωσε ένα γρήγορο τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο για να εξασφαλίσει τη νίκη με 2-1 για τους Σπερς επί της Ρέιντζερς στο Ibrox.

Ο αρχηγός της Αγγλίας σκόραρε δύο φορές σε έξι λεπτά για να πετύχει πέντε γκολ σε τρία παιχνίδια προετοιμασίας, καθώς ο επιθετικός της Τότεναμ δείχνει σε εξαιρετική φόρμα ενόψει της νέας σεζόν.

Η Τότεναμ χρειάστηκε να σώσει τον Κέιν αφού ο Αντόνιο Κόλακ έδωσε προβάδισμα στη Ρέιντζερς στο 24ο λεπτό, καθώς ο Κροάτης σημείωσε το πρώτο του γκολ από τότε που πήγε στον σύλλογο στις αρχές του μήνα από τον ελληνικό ΠΑΟΚ.

Όμως, πέντε λεπτά μετά το δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του προπονητή Αντόνιο Κόντε ήταν ισόπαλη χάρη σε ένα υπέροχο γκολ του Κέιν. Ο 28χρονος γρονθοκόπησε τον αμυντικό της Ρέιντζερς, Κόνορ Γκόλντσον, μέσα στην περιοχή του πέναλτι, μετέφερε τη μπάλα στο δεξί του πόδι και στη συνέχεια εξαπέλυσε μια δυνατή προσπάθεια στα δίχτυα πέρα ​​από τον Άλαν ΜακΓκρέγκορ.

εικόνα:
Ο Κέιν πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ που ισοφάρισε την Τότεναμ στο δεύτερο ημίχρονο

Στο 56ο λεπτό, ο Κέιν συνδυάστηκε με τον Χέουνγκ-μιν Σον για να σουτάρει την μπάλα πέρα ​​από τον ΜακΓκρέγκορ και να εξασφαλίσει ότι η Τότεναμ θα παραμείνει αήττητη αυτό το καλοκαίρι. Αυτή ήταν η εμφάνιση του Κέιν και χειροκροτήθηκε από το κοινό του Ibrox όταν αντικαταστάθηκε στο 71ο λεπτό.

Ο αναπληρωματικός της Ρέιντζερς, Τζέιμς Σαντς, έχασε την καλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση, περνώντας με κεφαλιά ευθεία τον τερματοφύλακα της Σέλτικ, Φρέιζερ Φόρστερ, ο οποίος αποδοκιμάστηκε από τους οπαδούς των γηπεδούχων στο ντεμπούτο του στην Τότεναμ για να αντικαταστήσει τον Ούγκο Λόρις στο δεύτερο ημίχρονο.

READ  Ο Ολυμπιακός βάζει στον πειρασμό τον Onyekuru με τετραετή συμφωνία 8 εκατομμυρίων ευρώ

Είναι η μοναδική ήττα για την ομάδα του Τζιοβάνι φαν Μπρόνκχορστ στην προετοιμασία της σεζόν καθώς τώρα προετοιμάζεται για το εναρκτήριο παιχνίδι της στην Premier League της Σκωτίας το επόμενο Σάββατο στο Λίβινγκστον. Ζωντανά στο Sky Sports.

Και οι έξι καλοκαιρινές μεταγραφές για την Τότεναμ σημείωσαν νίκες

Οι Spurs ήταν απασχολημένοι αυτό το καλοκαίρι έχοντας υπογράψει μαζί του έξι νέες συμφωνίες με τις αφίξεις των Ivan Perisic, Forster, Yves Bisuma, Richarlison, Clement Lenglet και του παππού Spence.

Πριν από τον αγώνα στο Ibrox, μόνο ο Richarlison εμφανίστηκε στον γύρο προετοιμασίας στη Νότια Κορέα, καθώς οι Spurs κέρδισαν την ομάδα της K League με 6-3 και στη συνέχεια ισοφάρισαν 1-1 με τη Sevilla.

Αλλά η νίκη επί της Ρέιντζερς είδε τη συμπερίληψη και των έξι συμφωνιών ως αλλαγή, και ο Μπόσμα ήταν ο πρώτος που εμφανίστηκε στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου.

Οι Πέρισιτς και Ριτσάρλισον ήρθαν στη συνέχεια στο 60ο λεπτό, καθώς το δίδυμο συνδυάστηκε καλά στην παράταση, με μόνο μια κροατική σέντρα από τα αριστερά με κεφαλιά του Βραζιλιάνου πάνω από το δοκάρι. Ο Perisic είχε δει επίσης μια ακροβατική προσπάθεια πάνω από το μπαρ λίγα λεπτά νωρίτερα.

Οι Forster, Lenglet και Spence έλαβαν από 20 λεπτά ο καθένας με τον τελευταίο να αφήνει άμεσα αμυντικό αντίκτυπο καθώς έκανε ένα σημαντικό τάκλιν για να σταματήσει την επικίνδυνη κίνηση των Rangers.

Ο Κέιν και ο Σον είναι καλύτερα πίσω στην τηλεπάθεια

Ο δημοσιογράφος του Sky Sports News Mark Benstead στο Ibrox:

«Οι δύο βασικοί παίκτες της Τότεναμ – ο Κέιν και ο Σον – είχαν μια υπέροχη μέρα στο γραφείο.

READ  Ποια είναι η φίλη Στέφανος Τσετσέπας Θεοδώρα Πετάλας; Πώς συναντήθηκαν οι δύο;

«Μπορεί να είναι μόνο pre-season, αλλά υπάρχουν ήδη ενδείξεις ότι το δίδυμο επιστρέφει στα καλύτερά του στην τηλεμεταφορά για τη νέα καμπάνια.

Ο Χάρι Κέιν της Τότεναμ πανηγυρίζει αφού σημείωσε ένα γκολ κατά τη διάρκεια ενός αγώνα έκθεσης μεταξύ της Τότεναμ και της ομάδας K-League στο στάδιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη Σεούλ της Νότιας Κορέας, Τετάρτη 13 Ιουλίου 2022. (AP Photo/Lee ​​Jin-man )
εικόνα:
Ο Κέιν και ο Χέουνγκ-Μιν Σον συναντιούνται ξανά όμορφα στο Ibrox

«Ορισμένες από τις πινελιές τους και το παιχνίδι με συνδέσμους ήταν εξαιρετικά και ο τρόπος που ενώθηκαν για να πετύχουν το δεύτερο γκολ της Τότεναμ ήταν φανταστικός.

«Είναι ενδιαφέρον ότι όταν ο Richarlison ήταν στο γήπεδο μαζί τους για λίγο, μπορούσες να πεις ότι δυσκολευόταν λίγο να βρει πώς θα έπρεπε να ταιριάζει και πού να βρει χώρο».

Θα λάμψουν οι Ρέιντζερς σε πρώτο πλάνο;

«Οι Ρέιντζερς έχουν αγωνιστεί καλά συνολικά σε όλο το παιχνίδι – ειδικά αν λάβουμε υπόψη το γεγονός ότι έχασαν μερικούς σημαντικούς παίκτες το καλοκαίρι και εξακολουθούν να κάνουν νέα πρόσωπα.

“Ωστόσο, αναρωτιέμαι αν λάμπουν λίγο καθώς πλησιάζει η νέα σεζόν. Με τον Kemar Rove και τον Alfredo Morelos να λείπουν ακόμα, μεγάλη ευθύνη πέφτει στον Antonio Colak.

Ρέιντζερς  Ο Αντόνιο Κόλακ πανηγυρίζει ισοπαλία 1-0 κατά τη διάρκεια ενός φιλικού αγώνα πριν από την περίοδο μεταξύ της Ρέιντζερς και της Τότεναμ στο Στάδιο Ibrox, στις 23 Ιουλίου 2022, στη Γλασκώβη της Σκωτίας.  (Φωτογραφία Rob Casey/SNS Group)
εικόνα:
Ο νέος παίκτης των Ρέιντζερς Αντόνιο Κόλακ σημείωσε το πρώτο του γκολ για τον σύλλογο απέναντι στην Τότεναμ

«Θα φανταζόσασταν ότι θα μπορούσαν να τρέξουν τους προκριματικούς αγώνες του πρωταθλήματος, αλλά θα είχαν αρκετή δύναμη πυρός για να τους περάσουν στα προκριματικά του Champions League;»

Τι έπεται?

Η προετοιμασία της σεζόν έχει τελειώσει Ειδοποίησηπου ξεκίνησε τη νέα τους εκστρατεία στην Πρέμιερ Λιγκ Σκωτίας στις 30 Ιουλίου στις ΛίβινγκστονΚαι το Ζωντανά στο Sky Sports; Ο αγώνας ξεκινά στις 12 το μεσημέρι. Στη συνέχεια παίζει δίπλα στον Van Bronckhorst Ομοσπονδία Saint-Gilloise Στον τρίτο γύρο των προκριματικών του UEFA Champions League με τον πρώτο αγώνα στο Βέλγιο στις 2 Αυγούστου.

Τότεναμ Έχουμε άλλον έναν αγώνα πριν την έναρξη της νέας τους εκστρατείας, καθώς η ομάδα του Κόντε πηγαίνει στο Ισραήλ στις 30 Ιουλίου για να αναμετρηθεί. Ρώμη, που διαχειρίζεται ο πρώην πρόεδρός τους Ζοζέ Μουρίνιο. Μετά από αυτόν τον αγώνα, η Τότεναμ ξεκίνησε τη σεζόν της Πρέμιερ Λιγκ στις 6 Αυγούστου εντός έδρας εναντίον Σαουθάμπτον.

Ακολουθήστε την καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο με το Sky Sports

Ποιος θα μετακινηθεί αυτό το καλοκαίρι πριν κλείσει η μεταγραφική περίοδος 11 το βράδυ της 1ης Σεπτεμβρίου;

Μείνετε ενημερωμένοι με τα τελευταία νέα και φήμες για μεταγραφές στο ειδικό ιστολόγιο του Κέντρου Μεταγραφών στη διεύθυνση Sky Sports ψηφιακές πλατφόρμες. Μπορείτε επίσης να παρακολουθείτε πρόσθετες λεπτομέρειες και αναλύσεις Sky Sports News.