Τρίτη συνεχόμενη ήττα: ರಿಯಾ Η Ζόρια έχασε από την ελληνική ΑΕΚ στο Europa League

Ο Λούανσκ υπέστη την τρίτη συνεχόμενη ήττα του στη φάση του ομίλου του UEFA Europa League. Αυτή τη φορά οι παίκτες Joria έχασαν από την ελληνική ΑΕΚ στο σπίτι.

Ο αγώνας στο Slavutik Arena στη Ζαπορίζια τελείωσε με 1: 4.

Όπως και ο προηγούμενος αγώνας τους με το “Braga”, οι πτέρυγες του Βίκτορ Σκρίπνικ έχασαν ένα γρήγορο γκολ – ο Τάνκοβιτς σκόραρε στο 7ο λεπτό.

Λίγο πριν το διάλειμμα, ο Μόνταλος διπλασίασε το πλεονέκτημα των Ελλήνων, και στη συνέχεια – η Λιβάγια σημείωσε το τρίτο γκολ, συνθλίβοντας το σκορ.

Λίγο πριν τη συνάντηση, η Joria μείωσε το χάσμα λόγω της προσπάθειας του Kochergin. Κατά ειρωνικό τρόπο, ωστόσο, έχασε αμέσως το τέταρτο γκολ – ένα άλλο γκολ της Livaya.

Ρυθμιζόμενο “Zoria” – ΑΕΚ, φωτογραφία thigefootball

Πρέπει να σημειωθεί ότι ο Ουκρανός Dimitro Chaygrinsky έπαιξε ολόκληρο τον αγώνα για την ΑΕΚ. Και ένας άλλος συμπατριώτης μας, ο Γιέβεν Σαχόφ, ήρθε στο έδαφος το 70ο λεπτό για τους Έλληνες.

Έτσι, μετά από τρεις γύρους, ο Luhansk “Zoria” πήρε την τελευταία θέση στην κατάταξη του Ομίλου G και η ΑΕΚ σημείωσε τους τρεις πρώτους πόντους.

Τώρα δημοφιλή νέα

Δείτε περισσότερα

Ο “Λέστερ” ηγείται της ομάδας, νικώντας τον “Μπράγκα” (4: 0).

Θέση Συνδεθείτε Ομάδα σολ:
1️⃣ Λέστερ 9 Βαθμολογίες, Γυμνός 9-1
2️⃣ Μπράγκα 6 Βαθμολογίες, Γυμνός 5-5
3️⃣ AEC 3 Βαθμολογίες, Γυμνός 5-6
4️⃣ Το αστέρι Βαθμολογίες, Γυμνός 2-9

Φροντίστε να εγγραφείτε στο δικό μας Κανάλι στο ViberΓια να μην χάσετε τίποτα πιο ενδιαφέρον

Θυμόμαστε, “η Βαρκελώνη” έφερε το Κίεβο “Dynamo” στο Champions League – 2: 1

Όπως αναφέρεται από την πύλη Znay.ua, Μετά τους καλύτερους γύρους του Τσάμπιονς Λιγκ με τη Ρεάλ Μαδρίτης (3: 2) και την Ίντερ (0: 0), ο Σαχτάρ Ντόνετσκ έχασε από την Μπορούσια Μενχενγκλάντμπαχ – 0: 6.

Ο Znay.ua έγραψε επίσης, Οι παίκτες του Dynamo Kiev μολύνονται από τον ένα κοροναϊό μετά τον άλλο

READ  Οι φήμες για το μέλλον της Ελένης Μενεγάκη διαδίδονται στις τηλεοπτικές μας οθόνες