Apollon-PAOK 1-3: Απόδραση από τη Ριζόπολη

ο ΠΑΟΚ Έχετε δυσκολία με τον μαχητή Απόλλων ΣμύρνηΑλλά κατάφερε να αφήσει τη Ριζόπολη με ένα διπλό, κερδίζοντας 3-1 στον όγδοο αγώνα του Interwetten Premier League.

Διαφήμιση

Οι μεγάλοι πρωταθλητές στη Ντικέφαλο είναι οι Stefan Swab (γκολ και ασίστ) και η Carol Svendersky (κέρδισε γκολ και πέναλτι), οι οποίοι έκαναν τη διαφορά και έδωσαν στην ομάδα τους σημαντικούς “τρεις βαθμούς”. Έτσι, ο Πάμπλο Γκαρσία σημείωσε 3×3 νίκες στο Πρωτάθλημα και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, με τον ΠΑΟΚ να ανεβαίνει στην τρίτη θέση στην κατάταξη με 15 πόντους.

SWINTERSKI ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΓΚΑΡΚΙΑ

Για τον δεύτερο συνεχόμενο αγώνα στο τουρνουά, ο προπονητής της Ουρουγουάης παρουσίασε ένα βασικό πουκάμισο στην Carol Svenderski αντί για τον Antonio Colak, και ο Πολωνός επιθετικός το δικαιολογούσε αυτό συμπληρώνοντας 15 λεπτά. Ο 23χρονος επιθετικός εκμεταλλεύτηκε το εξαιρετικό κάθετο πέρασμα του Stefan Swab και έβαλε ένα υπέροχο γκολ 0-3 για τον Werlhurst. Ήταν το δεύτερο γκολ της Swindsky σε αρκετούς αγώνες πρωταθλήματος με τον Garcia στον πάγκο.

Ουσιαστικά, ο Ντικέφαλος μετατράπηκε σε γκολ στην πρώτη του καλή στιγμή στον αγώνα, ενώ η προσπάθεια των παικτών του Απόλλωνα να παίξουν από τα δεξιά ήταν εμφανής, στον Λευτέρη Λυράτζη, ο οποίος αντικατέστησε τον τραυματισμένο Δημήτρη Γιαννόλη. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι οικογένειες ανέπτυξαν 58,4% από τα δεξιά στο πρώτο μέρος και μόνο 12,8% από τα αριστερά.

ο Αναμενόμενοι στόχοι της Opta Βλέπετε τη γενική απειλή για κάθε ομάδα και τους στόχους που πρέπει “να” σημειώσετε με βάση τους τελικούς τους. Όσο μεγαλύτερος είναι ο κύκλος, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα. Μπορείτε να επιλέξετε τη μέθοδο επίθεσης και να δείτε τους τελικούς κάθε ομάδας ξεχωριστά σε κανονική ροή, από συγκεκριμένα στάδια κ.λπ.

Το “Light Brigade” προσπάθησε να ανταποκριθεί μετά από 0-1 από τον ΠΑΟΚ, αλλά κατάφερε να το “χτυπήσει” με ένα δεύτερο γκολ χάρη στις εξαιρετικές αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων. Συγκεκριμένα, στο 23ο λεπτό, ο Τάσος Παπαπέτρου έδειξε τη λευκή μπάλα για να ρίξει τον Αντρέα Ζίβκοβιτς από τον Μπρόσιτς. Ωστόσο, μετά από εξέταση από το VAR, η ποινή καταργήθηκε, καθώς ο σερβικός πτέρυγας ήταν οφσάιντ στην αρχή του σταδίου.

READ  "Bomb": Επιδρομές της αστυνομίας σε χριστουγεννιάτικα σπίτια - πότε και πώς θα συμβούν - Newsbomb - Ειδήσεις

Ο WERLOURST κατέχει την ομάδα του

Ο Apollon μπήκε στο γήπεδο και προσπάθησε κυρίως με συγκεκριμένα στάδια. Σε έναν από αυτούς, ο Bidnelli έκανε ένα λάθος, ο Νίκος Ιωαννίδης πήρε το κεφάλι του ανενόχλητο, αλλά η μπάλα πέρασε από την αριστερή γραμμή του Zivko Zivkovic.

Κάντε κλικ στο “Πραγματικός σχηματισμός” για να δείτε πού βρίσκεται η κύρια περιοχή εργασίας κάθε παίκτη.

Στην ουσία, ήταν το μοναδικό εξαιρετικό στάδιο του Απόλλωνα στο πρώτο μέρος, από τότε που οι παίκτες του ΠΑΟΚ δραστηριοποιούνται ξανά. Στην πραγματικότητα, το “Blacks and Whites” είχε δύο καλές στιγμές στο 41ο λεπτό με τον Swab και στο δεύτερο λεπτό καθυστέρηση με τον Ingason, αλλά στις ίδιες περιπτώσεις ο Verlhurst αρνήθηκε να παραβιάσει το σπίτι του με εξαιρετικές παρεμβάσεις.

Ο ΠΑΟΚ δεν έκανε μάθημα

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, η Garcia, αφού είδε τα προβλήματα που αντιμετώπισε ο Leratzes στο πρώτο ημίχρονο, άρχισε να αλλάζει πλευρές, με τον Rodrigo να κινείται προς τα αριστερά και τη νεολαία προς τα δεξιά. Για τον ΠΑΟΚ, ωστόσο, το πρόβλημα ήταν ουσιαστικά δημιουργικό, καθώς δεν μπόρεσε να δημιουργήσει πιθανότητες εναντίον των ελαστικών του Verlhurst, εκτός από ένα γκολ που ακυρώθηκε σωστά από τον Ζίβκοβιτς στο 48ο λεπτό.

Απογοητευμένος, ο Απόλλωνας έκανε βήματα στο γήπεδο και έψαχνε ισοπαλία. Έστειλε δύο προειδοποιήσεις … πυροβολισμούς με τον Anthony Vision στο 51ο και 59ο λεπτό, και τελικά έκανε το επίπεδο του αγώνα στο 63ο λεπτό με τον Cellulis. Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε το κόρνερ, ο επιθετικός του Απόλλωναν υπερίσχυσε το Swab και νίκησε τον Ζίβκοβιτς με μια υπέροχη πτώση 1-1. Δεν πλήρωσε τον ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος των σκηνών, αλλά το ίδιο δεν ισχύει στο δεύτερο μέρος.

READ  Σοκαριστικά γεγονότα: 80.000 ενεργές περιπτώσεις στην Αττική δείχνουν την παρουσία λυμάτων

Θρίαμβος με … Φούλα

Ο Γκαρσία ήθελε να κάνει την ομάδα του ισχυρότερη μετά την ισοπαλία, οπότε ο Omar El Kantouri πέρασε στο γήπεδο αντί για τον Χρήστο Τσούλη και μετά από τέσσερα λεπτά ο Μαροκινός συνέβαλε στη νίκη της ομάδας του στο πέναλτι. Ο Μαροκινός Swindsky, ο οποίος είχε κάνει την πτώση, τον βρήκε να πιέσει τον Lesgaras στην περιοχή και μετά τον έλεγχο του διαιτητή VAR, ο Παπαπέτρου έδειξε το σημείο πέναλτι. Η εκτέλεση πραγματοποιήθηκε από τον Swab που έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία της ομάδας του 2-1.

Στα τελευταία λεπτά, ο Απόλλωνας αναζήτησε ισοσταθμιστή, αλλά ο Μπάουκ εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους, χάνοντας δύο καλές στιγμές με τους Τσόλακ (90 + 4) και τον Αυγούστο (90 + 5), και τελικά στο έβδομο λεπτό καθυστέρησης σημείωσε τρίτο γκολ. Με ένα καλό πέναλτι στο δεύτερο (Led Brosic), ο οποίος ήταν ένας από τους πρωταθλητές του αγώνα.